Jaka technika druku stosowana jest na opakowaniach tekturowych?

Decydując się na zamówienie tekturowych opakowań dla swojej firmy, warto zadbać o ich oryginalny wygląd. Dobrze wykonane, solidne i funkcjonalne pudełka to nie wszystko. Z perspektywy klienta równie istotna jest ich strona wizualna. Z tego powodu warto zdecydować się na ozdobienie opakowań ciekawymi grafikami oraz firmowym logotypem, zwiększając tym samym własną rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów. Dzięki temu zwykłe pudełko może stać się dobrze funkcjonującą reklamą każdej działalności! Przed dokonaniem wyboru, warto zapoznać się z technikami druku oferowanymi przez konkretną drukarnię opakowań tekturowych. Każda z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami.

Wielobarwny nadruk offsetowy

Nadruki wykonywane przy pomocy tej metody charakteryzują się bardzo wysoką trwałością oraz szlachetnością barw. Decydując się na wybór tej metody, możemy być pewni, że nasze zamówienie będzie charakteryzowało się wyjątkową jakością i wytrzymałością. Wielobarwny nadruk offsetowy jest rozwiązaniem odpowiednim do zastosowania przy dużych, seryjnych produkcjach. Dzięki swojej specyfice może być dodatkowo uszlachetniany. Wielobarwny druk offsetowy jest techniką tak zwanego drukowania płaskiego, polegającą na zadrukowywaniu powierzchni drukowej przy pomocy elementu pośredniczącego. Obraz nadrukowywany, przenoszony jest z płaskiej matrycy przy pomocy cylindra pokrytego gumą offsetową. W pierwszej kolejności farba przenoszona jest na powierzchnię cylindra, dopiero później na właściwą powierzchnię drukową.

Nadruk fleksograficzny

Nadruki wykonywane tą metodą doskonale sprawdzą się przy wysokonakładowym druku opakowań. Co istotne, technika ta daje możliwość uzyskania wrażenia tekstu wypukłego. Nadruki fleksograficzne wykonuje się przy użyciu ciekłych farb szybkoschnących oraz giętkich form drukarskich pozwalających na uzyskanie wspomnianego wcześniej efektu wypukłego tekstu. Dzięki ich giętkości można uzyskać dobrą jakość wydruku nawet na szczególnie nierównych powierzchniach. Co idealnie sprawdza się przy zadrukowywaniu opakowań tekturowych.